Kongres 590. Wiosenna edycja już jutro

Artykuł
Fot. materiały prasowe

Kongres 590 stawia sobie za cel wyciągnąć wnioski z doświadczenia pandemii i pokazać, jak Polska zmieniła się w pięciu obszarach (bezpieczeństwo zdrowotne, gospodarka, społeczeństwo, infrastruktura, eksport i ekspansja gospodarcza) i jak w każdym z nich może się dalej rozwijać. Kongres 590 będzie miejscem spotkania kluczowych liderów z każdego obszaru, którzy będą wytyczać szlak wspólnej przyszłości. Kongres odbędzie się 5 i 6 maja.

Rok 2020 jest przełomowy. Światem wstrząsnęła pandemia wprowadzając niepokój polityczny i społeczny. Polska i cały świat mierzy się naraz z kryzysem gospodarczym, klimatycznym i społecznym.

Bardzo ważną rolę w przezwyciężaniu kryzysu odgrywają polscy przedsiębiorcy, dzięki którym w praktyce realizujemy społeczną gospodarkę rynkową. Kryzys pozwala zrewidować poglądy, zidentyfikować zagrożenia i na nowo spojrzeć na otaczający nas świat. Kongres 590 stawia sobie za cel wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, aby przygotować Polskę do następnej dekady.

Kongres gromadzi kluczowych liderów z obszaru polityki, ekonomii i kultury, którzy razem z publicznością z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami w najważniejszych obszarach współczesności. Na kilka dni Lokkarto, czyli wirtualna platforma eventowa, stanie się gospodarczym centrum Polski. Będzie to nie tylko centrum rozmowy o przyszłości, ale centrum przyszłości, nie tylko centrum rozmowy o solidarności, ale centrum solidarności po prostu. Nowatorska formuła kongresu umożliwi jego uczestnikom aktywne uczestnictwo i dialog z liderami, którzy dziś wytyczają szlak na kolejną wspólną dekadę.

– Naszym priorytetem przy realizacji wiosennej edycji Kongresu 590 jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych gości. Stale monitorujemy aktualną sytuację epidemiologiczną. Wykorzystamy sprawdzone procedury medyczne oraz zastosujemy się do obowiązujących obostrzeń – powiedział Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590. – Przygotowując tę edycję postawiliśmy na formułę hybrydową. W ciągu dwóch dni Kongresu, jednocześnie na trzech scenach prowadzone będą panele dyskusyjne transmitowane na żywo. W moderowanych dyskusjach wezmą udział liderzy z różnych branż, którzy na bieżąco po każdym bloku panelowym podsumują poruszane tematy. Uruchomimy również studio 590, które będzie przygotowywało interesujące materiały m.in. wywiady z naszymi Gośćmi – dodał Remigiusz Kopoczek.

Miejscem wydarzenia będzie Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie, należący do Polskiego Holdingu Hotelowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który będzie otwierał Kongres. Oprócz Prezydenta wśród zaproszonych gości będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, spółek skarbu państwa, biznesu i nauki.

TV Republika objęła Kongres 590 patronatem medialnym.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy