Kongres 590. Morawiecki: Wszyscy pragniemy jednego: Polski silnej, solidarnej i nowoczesne

Artykuł
Morawiecki: Każdy Kongres 590 otwiera nowy rozdział w historii polskiego rozwoju
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

– Kongres 590 to jeden z najważniejszych punktów na mapie wydarzeń gospodarczych w Polsce. Tutaj toczą się najbardziej ożywione dyskusje o przyszłości naszego kraju – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– To, co dziś wydaje się pewne, jutro może stać się tylko wspomnieniem. To gorzka lekcja, której udzieliła nam pandemia. Jeśli chcemy zawalczyć o naszą przyszłość, nie wystarczy na nią czekać. Sami musimy nadać jej kształt i charakter – mówił szef rządu.

Premier zauważył, że „globalny kryzys dobitnie pokazał, że powinniśmy od nowa przemyśleć najbardziej podstawowe kategorie: spójność społeczną, ład gospodarczy, bezpieczeństwo energetyczne i cybernetyczne”.

– Każdy kolejny Kongres 590 otwiera nowy rozdział w historii polskiego rozwoju. Tegoroczna edycja pozwoli wypracować nowe rozwiązania, które już wkrótce staną się nowym ambitnym planem na rzecz rozwoju Polski – stwierdził Morawiecki.

– Wszyscy pragniemy jednego: Polski silnej, solidarnej i nowoczesnej. Życzę, aby to Polska i jej pomyślna przyszłość była w centrum dzisiejszych debat – dodał.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy