Koncert Śląska Duszo Solidarności! w Tychach, czyli patriotyzm w muzycznych brzmieniach

Portal TV Republika, wch 10-10-2023, 12:00
Artykuł
mat. nadesłane

W najbliższy piątek, 13 październik, Tychy staną się areną niezwykłego wydarzenia kulturalnego. Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” organizuje koncert pn. „Śląska Duszo Solidarności!”. Na scenie w tyskiej Mediatece zagrają wyjątkowi artyści. Początek wydarzenia o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.

W piątkowy wieczór w Mediatece w Tychach, punktualnie o godzinie 19:00 rozpocznie się również niezwykły koncert pod kierownictwem artystycznym Darka "Maleo" Malejonka. Koncert „Śląska Duszo Solidarności!” ma na celu zachęcić młodych ludzi do zgłębiania tej niezwykle interesującej historii w niekonwencjonalny sposób, poprzez emocje wywołane przez muzykę i teksty piosenek. Dobra muzyka i niebanalne teksty o miłości do Śląska z pewnością pozwolą młodemu pokoleniu wyobrazić sobie realia przedstawianej historii. Na scenie wystąpią m.in. Maleo, Siostry Melosik, Marika, Mona, T.etno, Tomasz Mackiewicz, Kacper Popek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aby wziąć udział w koncercie należy jednak odebrać darmowe wejściówki. Można to uczynić w pasażu kultury Andromeda w Tychach (plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2).

Wydarzenia w projekcie skierowane są do wszystkich grup wiekowych i społecznych na Śląsku, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej z klas szkół podstawowych i średnich. To wyjątkowa okazja, aby odkryć historię Śląska na nowo i przeżyć niezapomnianą podróż w czasie, pełną fascynujących opowieści i tradycji tego fascynującego regionu Polski.

Towarzystwo Projektów Edukacyjnych to Fundacja powstała z pasji do historii, sztuki oraz edukacji. Zagadnienia, które są dla nas ważne okazały się mało rozpowszechnione, a dodatkowo wiedzieliśmy, że można im nadać ciekawą formę przekazu. Idea przerodziła się w działanie i dlatego od paru lat zajmujemy się projektowaniem i realizacją programów poświęconych promocji polskiej kultury, historii i języka. W naszych projektach używamy najnowszych technologii połączonych z tradycyjnymi metodami dydaktycznymi. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz ścisła współpraca z ekspertami oraz artystami, sprawia, że nasze projekty są interdyscyplinarne tzn. łączą w sobie wiele elementów z różnych dziedzin, zawsze ciekawe i ciągle nowe.

Szczegóły koncertu „Śląska Duszo Solidarności!”
Data: piątek, 13 października 2023 r.
Początek wydarzenia: godzina 19:00
Miejsce: Mediateka, Tychy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 16
Wstęp wolny! - Aby wziąć udział w koncercie należy jednak odebrać darmowe wejściówki. Można to uczynić w pasażu kultury Andromeda w Tychach (plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2).
Koncert „Śląska Duszo Solidarności" jest częścią projektu „Śląsk w walce o wolna Polskę" dofinansowanego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy