Konarska w Republice: należy wyciągnąć Papieża z politycznego ringu...

portal tvrepublika.pl 20-03-2023, 20:53
Artykuł
Telewizja Republika

"Próbuje się wciągnąć Ojca Świętego w jakieś rozgrywki polityczne, ten marsz jest po to, żeby przypomnieć jakim człowiekiem był naprawdę, jak kształtował nasze pokolenie", mówiła na antenie Barbara Konarska z Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego, odpowiedzialna za organizację Marszu Papieskiego w Warszawie. Ten, jak przypominamy, ma odbyć się 2 kwietnia w polskiej stolicy. Cała rozmowa w oknie poniżej.

"Marsz został zorganizowany również po to, żeby papieża wyciągnąć z tego ringu politycznego. Żeby znowu stał się naszym narodowym dobrem", mówiła Konarska.

Zapytana o to, jak definiuje atak na Papieża-Polaka, odpowiedziała: "intencje tego ataku są takie, żeby zdyskredytować Ojca Świętego".

"Jest on jednak bardzo mocno w naszych sercach. Wiemy, jak kształtował nasze pokolenia. Ten Marsz jest też odzewem ludzi, którzy nie pozwolą na to, aby szarpać wartości dla nas ważnych. Mamy dosyć złych relacji, które są miedzy nami, tego, że nie umiemy między sobą rozmawiać. Te nauki Jana Pawła II są niezwykle ważne...", przekonywała w programie "W Punkt".

Tomasz Sakiewicz, redaktor Republiki opowiedział o tym, jak doszło do włączenia się Klubów "Gazety Polskiej" do inicjatywy, jakim jest właśnie Marsz Papieski. 

"Dostałem informację od Pani Barbary, że taki marsz będzie zorganizowany. Wiedziałem, ze to jest dobry pomysł, aby ludzie, którzy są zaangażowani społecznie, aby zrobili taki marsz. Wszystkie kluby, które mogą, pojawia się na tym wydarzeniu. Nawet te zagraniczne", mówił, dodając, że "jest to bardzo ważny dzień, bardzo ważne wydarzenie".

"Ta walka to nie jest walka tylko o to, aby ktoś przestał kłamać. To jest też walka o to, czy będziemy sobie mogli spojrzeć w oczy, czy damy się zastraszyć", skonkludował Sakiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy