Komorowski powoływał się na portal zatrudniający jego córkę i otrzymujący publiczne pieniądze na działalność

Artykuł
FLICKR/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0

Portal mamprawowiedziec.pl, na który podczas debaty powoływał się Bronisław Komorowski zatrudnia jego córkę Zofię. Otrzymuje też znaczne dofinansowania z pieniędzy publicznych.

Bronisław Komorowski podczas debaty powoływał się często na portal Mamprawowiedziec.pl, na którym mają być obnażone kłamstwa Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, we władzach portalu zasiada córka prezydenta Zofia.

 

Próba powoływanie się na „obiektywne” źródła i „suche fakty”, w rzeczywistości okazała się być reklamą portalu własnej córki. Marketing niezwykle atrakcyjny, biorąc pod uwagę oglądalność debaty, która przekroczyła 10 mln widzów przed telewizorami.

 

Portal Mamprawowiedziec.pl jest prowadzony przez Stowarzyszenie 61. Na jego stronie internetowej czytamy zaś: Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne.

 

Jak się jednak okazuje, we władzach stowarzyszenia, a dokładniej w Komisji Rewizyjnej zasiada córka prezydenta, Zofia Komorowska.

 

Dziś rano na stronie stowarzyszenia pojawiła się informacja, że Komorowska jest członkiem „zawieszonym”. Internauci zauważyli, że wcześniej takiej informacji nie było przy nazwisku córki prezydenta.

 

Co ciekawe, w KRS stowarzyszenia (nr 0000244561) Zofia Komorowska figuruje jako aktywny członek Komisji Rewizyjnej.

 

Od rana zablokowany jest dostęp do części serwisu. Na portalu pojawiła się informacja, że to efekt „ataku hakerskiego”. W związku z atakiem hakerskim na MamPrawoWiedziec.pl zawiesiliśmy dostęp do pełnej bazy danych. Większość serwisu jest niedostępna – czytamy.

2_09
źródło: niezalezna.pl

 

Córka prezydenta wypełniła kwestionariusz ojca

 

Jak udało się sprawdzić portalowi niezalezna.pl, autorem kwestionariusza doświadczenia i poglądów Bronisława Komorowskiego jest jego córka Zofia. We właściwościach pliku widnieje jej imię i nazwisko i data modyfikacji z czerwca 2010 roku.

77

źródło: niezalezna.pl

 

Kasa od rządu

 

Jak wynika z ogólnodostępnych informacji, portal mamprawowiedziec.pl i jego założyciele pieniądze na działalność otrzymują m.in. od instytucji powiązanych z rządem PO lub bezpośrednio z ministerstw. Jednym z najbardziej hojnych sponsorów jest Fundacja im. Stefana Batorego powiązana z Platformą Obywatelską. Co ciekawe fundacja ta otrzymywała darowizny m.in. od Fundacji Agory.

 

Kwoty sięgające kilkuset tysięcy złotych pochodzą też z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które działa w ramach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W latach 2007-2010 wsparcie finansowe z FIO sięgnęło sporo ponad 300 tys. złotych. Natomiast od samego ministerstwa pracy, tylko w 2013 roku, mamprawowiedziec.pl otrzymało ponad 70 tys. złotych dofinansowania.

 

Inicjatywę wspiera też MSZ. W 2013 roku przeznaczyło na portal ponad 50 tys. złotych z publicznej kasy.

Źródło: niezalezna.pl, gosc.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy