Komisja Europejska wydała nową dyrektywę. Więcej osób objętych obowiązkowym raportowaniem informacji
Ustawa ta ma zastąpić dotychczas obowiązującą dyrektywę ws. ujawniania informacji niefinansowych. Wprowadzi również jednolity standard raportowania.
Komisja Europejska wydała nowy projekt dyrektywy, która poszerza zakres jednostek objętych obowiązkowym raportowaniem informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie będzie brane pod uwagę to, czy dany departament jest notowany na liście, czy nie. Raporty na temat zrównoważonego rozwoju byłyby umieszczane w ramach sprawozdania z działalności.
Główną zmianą będzie opracowanie jednolitego europejskiego standardu raportowania, a także uproszczonej jego wersji dla mniejszych jednostek. Działania te zastąpią dotychczasową swobodę ich wyboru.
Trzy lata po większych jednostkach, będą mogły również zrobić to mali oraz średni emitenci.
Rada UE i PE wkrótce rozpoczną prace legislacyjne nad projektem, zaangażowana w to również będzie Polska.
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada