Komisja Europejska spuszcza z tonu wobec Polski

Artykuł

Po rozmowach z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie jest już tak skory do uruchamiania wobec Polski artykułu 7 traktatu o Unii Europejskiej. Szansę na porozumienie widzi też szef KE Jean-Claude Juncker.

Frans Timmermans nie chce na razie, by odbyło się głosowanie w sprawie uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o Unii Europejskiej – informuje RMF FM. Ma to być efekt ubiegłotygodniowego spotkania z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Wizytę szefa polskiej dyplomacji w Brukseli oceniano jako „przyczynę poprawy stosunków na linii Polska–Komisja Europejska i zapowiedź rozstrzygnięcia nieporozumień, które legły u podstaw wszczęcia procedur związanych z uruchomieniem art. 7 przeciwko Polsce”.

Wczoraj do sprawy relacji z Polską odniósł się szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. – Kanały dialogu są otwarte na stałe i sądzę, że jest bardzo duża szansa, że polskie stanowisko ewoluuje nieco bliżej naszego, a nasze stanowisko przesunie się powoli w kierunku polskiego – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli Juncker. Przypomniał też o rozmowach, jakie odbył z premierem Mateuszem Morawieckim, oraz o spotkaniu wiceszefa KE Fransa Timmermansa z ministrem Czaputowiczem.

CZYTAJ CAŁOŚĆ W NAJNOWSZYM NUMERZE „GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE”

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy