Kolejny wielki pożar. Tym razem ogień niszczy zakład lakierniczy w Pcimiu!

Portal TV Republika, wch 21-06-2024, 16:50
Artykuł
TV Republika

Około godz. 14 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze zakładu lakierniczego w Pcimiu. Dym widać było z odległości kilku kilometrów. "Dopiero zakończyliśmy prace przy pożarze w powiecie oświęcimskim, a już o 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w powiecie myślenickim doszło do pożaru lakierni", mówi mł. kapitan z PSP Huber Ciepły.

Według doniesień TVN24 pożar wybuchł około godziny 14:00 w lakierni w Pcimiu koło Myślenic. Czarny dym widać z kilku kilometrów. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej. Sytuacja jeszcze nie jest opanowana.

- Dopiero zakończyliśmy prace przy pożarze w powiecie oświęcimskim, a już o 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w powiecie myślenickim doszło do pożaru lakierni. Hala o wymiarach 20 na 100 metrów. Pożar w całości objął tę halę. Na miejscu w tym momencie pracuje 22 pojazdów straży pożarnej i prawie 100 strażaków - powiedział w TVN24 młodszy kapitan Huber Ciepły, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazał rzecznik, nie ma osób poszkodowanych. Wszyscy pracownicy ewakuowali się z budynku. - W tym momencie jest bardzo duże zadymienie. Przypomnę, że tu jest główna droga z Krakowa do Zakopanego, więc kierowcy również muszą trzymać się na baczności, bo ten zakład jest bardzo blisko drogi - powiedział Hubert Ciepły.

Źródło: TVN24, FB

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy