Kolejny sukces Lewandowskiego. Piłkarz najlepszym sportowcem świata
Kapitan reprezentacji Polski drugi raz z rzędu pojawił się w plebiscycie Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) na Sportowca Roku. Zajął pierwsze miejsce w rankingu.
Pierwszy w plebiscycie jest Lewandowski, z 435 punktami. Drugie miejsce zajął mistrz świata Formuły 1, Holender Max Verstappen, który zdobył 349 punkty. Ostatnie miejsce na podium zajął piłkarz, Argentyńczyk Lionel Messi z 314 punktami.
Tuż za podium znaleźli się Portugalczyk Cristiano Ronaldo (piłka nożna) – 296, Norweg Karsten Warholm (lekkoatletyka) – 291, a także Serb Novak Djoković (tenis) – 289.
Najlepszą drużyną 2021 w ankiecie AIPS została piłkarska reprezentacja Włoch, która zdobyła mistrzostwo Europy.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Mbappe strzelił drugi najszybszy hat-trick w historii Ligi Mistrzów
Papież Leon XIV wyruszył w swoją pierwszą podróż zagraniczną
Polska federacja zaostrza kary za przekroczenie limitu wagi. Nowe zasady wejdą w życie podczas najbliższej gali
SPRAWDŹ TO!