Przejdź do treści
13:48 W Szwecji sztorm Johannes, mający w Górach Skandynawskich siłę orkanu, zakłóca w sobotę powroty ze świąt Bożego Narodzenia. W północnej i środkowej części kraju odwołano pociągi oraz promy, w tym do Polski
13:10 Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki. Alerty obejmują siedem województw: mazowieckie, lubelskie, podlaskie, część warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i łódzkie.
12:45 Norwegia: Uderzenie sztormu w środkowej i północnej Norwegii doprowadziło w sobotę do zamknięcia głównej drogi kraju - E6. Wiatr wieje z prędkością powyżej 140 km na godzinę, fale sięgają 12 metrów. Policja apeluje o pozostanie w domach
11:50 PSP podsumowuje święta: od 24 do 26 grudnia strażacy interweniowali 3434 razy. W czasie świąt zanotowali 598 pożarów w budynkach mieszkalnych. Śmierć poniosło 7 osób, a 32 odniosły obrażenia
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Źródło: Fot. PAP/Andrzej Lange

Mamy 9 tys. 387 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – przekazało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie. Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 90 osób. Dzisiejsza liczba nowych przypadków oznacza nowy rekord czwartej fali pandemii.

- Mamy 9 tys. 387 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2037), lubelskiego (1705), podlaskiego (761), łódzkiego (561), śląskiego (544), wielkopolskiego (480), pomorskiego (468), zachodniopomorskiego (464), dolnośląskiego (416), podkarpackiego (378), małopolskiego (371), kujawsko-pomorskiego (357), warmińsko-mazurskiego (340), lubuskiego (146), świętokrzyskiego (136), opolskiego (111). 112 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - podał resort zdrowa. 

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/CZufTrhGbf

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) October 29, 2021

Ministerstwo przekazało też w piątek, że na kwarantannie przebywa 287 tys. 770 osób. Resort podał również, że wyzdrowiało dotąd 2 mln 697 tys. 544 zakażonych.

MZ

Wiadomości

Czy wiceszef kancelarii Tuska doprowadzi do wyrzucenia z pracy wybitnego naukowca?

Górnicy szóstą dobę pod ziemią. Bliscy napisali do nich piękny list

Peja, Wolny i Litza w jednym spocie z Karolem Nawrockim! Połączyła ich ważna data.

Serce rośnie! Zbiórka na leczenie Ryszarda Majdzika na finiszu. Pomóżmy!

Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo, o którym wciąż mówi się za mało | Wstajemy!

Zmarł Perry Bamonte. Gitarzysta The Cure miał 65 lat

Kida: „Politycy w togach łamią Konstytucję. To czyste bezprawie” | Przyjaciele Republiki

Świąteczny popis chamstwa Suchanow. „Salon III RP w agonii”

Od nowego roku podmioty publiczne będą zobowiązane do korzystania z e-Doręczeń

IMGW ostrzega: opady marznące w 14 województwach

Pożar w Warszawie. Płonie lubiane targowisko

Trwa atak na Kijów. Już 22 osoby ranne

Wizyta prezydenta, syreny i nazwa dla trasy S5. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Najnowsze

Czy wiceszef kancelarii Tuska doprowadzi do wyrzucenia z pracy wybitnego naukowca?

Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo, o którym wciąż mówi się za mało | Wstajemy!

Zmarł Perry Bamonte. Gitarzysta The Cure miał 65 lat

Kida: „Politycy w togach łamią Konstytucję. To czyste bezprawie” | Przyjaciele Republiki

Świąteczny popis chamstwa Suchanow. „Salon III RP w agonii”

Górnicy szóstą dobę pod ziemią. Bliscy napisali do nich piękny list

Peja, Wolny i Litza w jednym spocie z Karolem Nawrockim! Połączyła ich ważna data.

Serce rośnie! Zbiórka na leczenie Ryszarda Majdzika na finiszu. Pomóżmy!