Kolejny kandydat na nowego trenera siatkarek. Stephane Antiga jest zainteresowany

Artykuł
Stephane Antiga wyraził chęć objęcia siatkarek. Jest jednym z faworytów
Fot:Twitter/ Developress SkyRes Rzeszów

Po rezygnacji Jacka Nawrockiego ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek, co chwila pojawiają się nowe kandydatury. Chęć do poprowadzenia naszych siatkarek wyraził były selekcjoner kadry mężczyzn, Francuz Stephane Antigi.

Stephane Antiga dołączył do ścisłego grona faworytów do przejęcia Biało - czerwonych zawodniczek. Innymi trenerami, którzy wyrazili chęć pracowania z m.in. Malwiną Smarzek, są jeszcze aktualny selekcjoner męskiej kadry Vital Heynen i turecki trener Ferhat Akbas.

Francuski szkoleniowiec podzielił się pomysłem, co chciałby zmienić w żeńskiej kadrze: - Zupełnie inaczej wygląda fizyczność. Na siłowni i boisku. Akcje są dłuższe i trzeba zwrócić na to uwagę. Musimy proponować takie treningi, aby dziewczyny były dobrze przygotowane. Jeżeli chodzi o taktykę, to również pojawia się sporo różnic. Grasz sporo wymian w kontrze, inaczej patrzysz na przeciwnika. Należy modyfikować system blok – obrona, aczkolwiek sama siatkówka musi mieć wiele wspólnego. Podstawy u kobiet i mężczyzn są podobne. Drużyna ma duży potencjał – stwierdził trener.

Stephane Antiga jest obecnie szkoleniowcem męskiej drużyny Developresu SkyRes Rzeszów.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy