Kolejny absurd na lewicy. Wzywa rząd do wprowadzenia nauki zdalnej, a sam baluje

Artykuł
Konferencja prasowa w Sejmie lewicowych młodzieżówek
Twitter.com

Na konferencji prasowej działacze lewicowych młodzieżówek zaapelowali do premiera o wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach i na uczelniach wyższych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Jeden z nich 24 godziny później z brał udział w hucznej imprezie.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Młodej Lewicy Młodych Razem i Federacji Młodych Socjaldemokratów zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, aby pilnie wprowadzili oni nauczanie zdalne.

Jeden ze współtwórców oświadczenia postanowił nie do końca zastosować się do swoich słów i następnego dnia dumnie pozował on bez maseczki do zdjęć na studniówce. Tym samym stwarzał on zagrożenie epidemiczne, do którego odnosił się 24 godziny wcześniej.
Brak maseczki oraz zachowania dystansu społecznego nie przeszkadzał Dawidowi Dobrogowskiemu z Młodej Lewicy w hucznej zabawie przed egzaminem maturalnym.

Chwilę wcześniej absolwent X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku grzmiał, że rząd musi „dbać o zdrowie Polek i Polaków” i ochronić młodych przed pandemią, a panaceum na to jest niezwłoczne zamknięcie placówek edukacyjnych.

–Jako trzy młodzieżowe stowarzyszenia, młodzieżówki Nowej Lewicy, apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego, do ministra Przemysława Czarnka, aby wprowadzić naukę zdalną – powiedział na konferencji prasowej Dawid Dobrogowski

–Rząd jest od tego, aby podejmować odpowiedzialne decyzje i rząd jest od tego, aby dbać o zdrowie Polek i Polaków – dodał

–Decyzja ta musi zostać podjęta niezwłocznie. To już ostatni moment, aby rząd przestał lekceważyć młode osoby i podjął konkretne kroki w celu ochrony ich zdrowia – podkreślili działacze Młodej Lewicy

Ciekawe jest to, że młodzi działacze Lewicy obawiają się koronawirusa wyłącznie w szkole i na uczelniach, natomiast podczas imprez, w których biorą udział już nie. Zdanie Dobrogowskiego zdecydowanie podziela Martyna Milczarek, również działaczka Młodej Lewicy, której towarzyszył on w trakcie balu.

Źródło: twitter.com portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy