Kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

facebook.pl/ehf.champions.league

Zespół Vive Targi Kielce rozegrał wczoraj ósmy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Podejmowali oni przed własną publicznością, duński Kolding i po wyrównanym boju, wygrali 33:31.

Przed meczem wszystko wskazywało na pewne i łatwe zwycięstwo Kielczan. Rywal plasował się na ostatnim miejscu w tabeli tylko z jednym zwycięstwem, a pierwszy pojedynek tych drużyn w Danii, zakończył się zwycięstwem Vive Kielce 33:25.

W pierwszej połowie rywal zagrał bardzo solidnie nie popełniając zbyt wielu błędów, wykorzystywali oni swoje szanse i po wyrównanym boju, wygrali pierwszą odsłonę 14:13
Również w drugiej połowie byliśmy świadkami twardego, męskiego boju. Jednak to szczypiorniści z Kielc, niesieni dopingiem swojej publiczności, wygrali 20:17 i w całym meczu 33:31.

Było to czwarte zwycięstwo polskiego zespołu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kielczanie plasują się na czwartej pozycji w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie, a do lidera tabeli, FC Barcelony, tracą trzy punkty. Vive Targi Kielce są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu z grupy.

Drugi Polski zespół reprezentujący nasz kraj na europejskiej arenie, również rozprawił się ze swoim rywalem. Drużyna Wisły Płock pokonała Turecki Besiktas 38:29 i wciąż liczą się w walce o awans do fazy Play-off.