Kolejne próby przekroczenia granicy. W ruch poszły kamienie

Artykuł
Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ok. 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy
Fot. PAP/Albert Zawada

- W rejonie Mielnika grupa cudzoziemców rzucała kamieniami w polskie patrole - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. Na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze SG stwierdzali uszkodzenia concertiny.

Dziesięć osób próbowało w niedzielę nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Byli to obywatele Turcji, Syrii i Jemenu. - Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa osób przecięła concertinę i rzucała kamieniami w polskie patrole. Wśród nich było 7 obywateli Syrii i jeden obywatel Jemenu. Osoby te zostały zatrzymane – przekazała por. Michalska.

Dodała, że w rejonie Czeremchy przy granicy zatrzymano dwóch obywateli Turcji.

Na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze stwierdzali uszkodzenia concertiny. - Na przykład w rejonie Michałowa zauważyliśmy też nożyce do cięcia drutu, które leżały po stronie białoruskiej, ale nikt w tym miejscu nie przekroczył granicy. Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze widzieliśmy również, jak jakieś osoby podchodziły pod linię granicy, ale do przekroczenia nie doszło – uzupełniła rzeczniczka.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ok. 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy