Przejdź do treści
8:12 Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon
7:45 Zabrze: Trwa druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Na razie nie odnotowano zakłóceń
04:22 USA: „WSJ” - Pentagon ogranicza użycie przez Ukrainę systemu ATACMS przeciwko Rosji
06:29 Sudan: co najmniej 158 zgonów na cholerę w stanie Darfur Południowy od maja
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejne kraje odradzają wyjazdy do Hiszpanii. Powodem wariant Delta

Źródło: Fot. Canva

Ze względu na nasilenie się w Hiszpanii piątej fali zachorowań na Covid -19, za którą odpowiedzialny jest wariant Delta koronawirusa, wiele krajów zdecydowało o ograniczeniu z nią turystyki.

Amerykański Departament Stanu odradził w poniedziałek podróżowania do Hiszpanii w związku z pogorszeniem się tam sytuacji zdrowotnej.

- Nie podróżuj do Hiszpanii ze względu na Covid-19 - to ostatnia rekomendacja władz amerykańskich, które ponownie uznały Hiszpanię za kraj wysokiego ryzyka zdrowotnego. W komunikacie zaleciły także „największą ostrożność ze względu na terroryzm i zamieszki uliczne”.

Holandia uznała tylko Baleary i Wyspy Kanaryjskie za bezpieczne cele turystyczne, ale wyłączyła z tej kategorii resztę kraju. Belgia także nie radzi podróżować do Hiszpanii bez pełnego zaszczepienia, w szczególności do regionów o wysokiej zachorowalności jak Katalonia, gdzie na 100 tys. mieszkańców przypada 1184 infekcji. Podróżowania na Półwysep Iberyjski odradziła także Francja.

Od końca lipca Hiszpania znajdzie się na izraelskiej czerwonej liście krajów, w których szybko rozprzestrzenia się wariant Delta. Od piątku turyści hiszpańscy będą mieli zabroniony wjazd do Izraela, a Izraelczycy będą mogli podróżować do Hiszpanii tylko za zezwoleniem Komitetu ds. Wyjątków - poinformował dziennik „La Razon”.

Do tej pory Hiszpanie mogli podróżować do Izraela pod warunkiem pełnego zaszczepienia, przebycia obowiązkowej kwarantanny i odbywania podroży grupowych. Przewidywano zezwolenie na indywidualne podróżowanie turystów do Izraela w sierpniu, ale ze względu na wysoki stopień zakaźności Delty, która rozprzestrzenia się w wielu krajach świata, ta data została odwołana do czasu podjęcia nowych decyzji przez ministerstwo zdrowia i ministerstwo turystyki tego kraju.

W Hiszpanii rosną zakażenia i wskaźnik zachorowalności, za co w 70 proc. odpowiedzialny jest wariant Delta koronawirusa. Zgodnie z danymi ze środy, ogólnokrajowy wskaźnik zachorowalności wynosi obecnie 702 przypadki na 100 tys. mieszkańców, to o wiele więcej niż w Niemczech (24,5 przypadków), Włoszech (76,4) czy Francji (270,5). Ponad 55 proc. obywateli Hiszpanii zakończyło szczepienia przeciwko Covid-19.

PAP

Wiadomości

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Pożar na terenie elektrowni atomowej w Rosji

NIK ujawnia: tajemnicze zamówienie MSZ na antypodsłuchowe urządzenia

Ciężarówka spaliła się na autostradzie. A2 zablokowana

Posłowie od Tuska wspaniale bawili się na imprezie wiatrakowego koncernu

Wójcik: Zemsta jako motywator jest czymś zgubnym, to prowadzi tę władzę na ścianę

W Niemczech nasila się antychrześcijańska fala

"Demokracja walcząca" ma pomysł na konstytucję

Najnowsze

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

emeryci

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Nigel Farage

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Claudia Sheinbaum

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim