Kolejne kontrowersyjne zwycięstwo na Eurowizji!

Artykuł
YouTube

25-letnia Netta Barzilai, reprezentantka Izraela, zwyciężyła tegoroczny konkurs piosenki Eurowizja 2018 w stolicy Portugalii, Lizbonie. Serca publiczności podbiła swoją piosenką "Toy" (zabawka – red.).

Piosenki Eurowizji w Lizbonie żywiołowym tańcem i piosenką zatytułowanym "Toy" (Zabawka). nawiązującym do feministycznego ruchu "MeToo#" będącym protestem przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu kobiet.

– Następnym razem w Jerozolimie!" - krzyknęła rozpromieniona Barzilai po ogłoszeniu werdyktu jury.

Jestem taka szczęśliwa! Dziękuję za akceptację różnic między nami. Dziękuję za uczczenie różnorodności - dodała.

Odbierając nagrodę 25-letnia Netta oświadczyła: Dedykuję tę piosenkę wszystkim tym, którzy walczą o bycie sobą - walczą z szefami, z rządem, z tymi, którzy chcą ich stłamsić.

Wiele razy słyszałam, że nie jestem wystarczająco ładna, że nie jestem wystarczająco mądra, że nie jestem wystarczająco szczupła, żeby robić to, co chcę - dodała piosenkarka, która sama o sobie mówi, że kobietą w rozmiarze plus.

W rozmowie z dziennikarzami BBC piosenkarka dodała, że mówiono jej często, że powinna zacząć się odchudzać, nosić wyszczuplające optycznie ubrania w czarnym kolorze i śpiewać w stylu Adele. Netta postanowiła nie poddawać się tym sugestiom i być po prostu sobą. Jesteśmy tu tylko na chwilę, dlaczego mamy robić wszystko, by być nieszczęśliwymi? - dodała.

Swym zwycięstwem, już czwartym dla Izraela w historii konkursów Eurowizji, Barzilai zapewniła, że Izrael będzie gospodarzem kolejnej edycji konkursu.

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy