Kolejna piękna inicjatywa. Sieć kin wyświetli bajki ukraińskim dzieciakom za darmo

Artykuł
Dzieci obejrzą po ukraińsku m.in. „Kosmiczny mecz: Nowa era”
Fot. Canva

Sieć kin wyszła z piękną inicjatywą dla dzieci uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Będą one mogły obejrzeć bajki za darmo.

Ruszyła nowa akcja, dzięki której dzieci uciekające przed wojną na Ukrainie będą mogły za darmo oglądać filmy. Bajki będą oczywiście wyświetlane w ich ojczystym języku.

Na facebookowym profilu Kinofilia pojawiła się informacja o pięknej akcji ze strony sieci kin Helios. Od 4 marca 2022 roku codziennie odbędzie się darmowy pokaz filmu dla dzieci w języku ukraińskim. Pierwszą produkcją, która zostanie pokazana najmłodszym z Ukrainy, będzie „Kosmiczny mecz: Nowa era”.

Sieć od kilku lat ma w repertuarze filmy w języku ukraińskim, by nasi sąsiedzi zza wschodniej granic mogli wybrać się do kina.

Działania sieci Helios to nie jedyna akcja polskich kin wspierających Ukrainę w walce z Rosją. Mieszcząca się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Kinoteka zapowiedziała, że cały dochód z biletów uzyskany w czwartek 3 marca 2022 roku, zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Źródło: dobrewiadomosci.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy