Kolejarze otworzyli dziesiąty punkt ładowania elektryków. Zgadnijcie gdzie
Polskie Koleje Państwowe otworzyły dziesiąty punkt ładowania samochodów elektrycznych, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Najnowszy punkt został uruchomiony przy dworcu Warszawa Centralna. Oprócz Warszawy Centralnej stacje ładowania pojazdów elektrycznych PKP SA znajdują się jeszcze przy dworcach kolejowych: Opole Główne, Warszawa Wschodnia, Gdynia Główna, Katowice Ligota, Wrocław Główny, Bydgoszcz Główna oraz przy dworcach w Częstochowie, Katowicach i Gliwicach.
Ładowarki działające pod marką PKP Mobility wyposażone są w dwa gniazda półszybkiego ładowania, każde o mocy 22 kW, co umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch samochodów. Urządzenia zostały wyposażone w system zabezpieczeń, m.in. uniemożliwiający odłączenie kabla i przerwanie ładowania przez osobę nieuprawnioną.
Korzystanie ze stacji nie wymaga rejestracji ani dodatkowych aplikacji, wystarczy karta z płatnością zbliżeniową.
Usługa ładowania na stacjach PKP Mobility kosztuje 1,25 zł/kWh, ale kupujący bilet kolejowy w serwisie lub aplikacji BILKOM mogą otrzymać kod, dzięki któremu za każdą kWh ładowania zapłacą złotówkę. Okres ważności kodu ważny jest do 7 dni po podróży.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa