Koalicja 13 grudnia chce zaszkodzić Republice ws. koncesji? Jest wstępny wniosek o postawienie szefa KRRiT przed Trybunał Stanu!

portal tvrepublika.pl,zk 23-05-2024, 12:00
Artykuł
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Posłowie obecnej koalicji rzadzącej złożyli w czwartek w Sejmie wstępny wniosek o postawienie szefa KRRiT Macieja Świrskiego przed Trybunał Stanu. Podpisało się pod nim 185 posłów. Ma to związek z tym, że Telewizja Republika od kilku dni stara się o uzyskanie koncesji? Niewykluczone...

Piotr Adamowicz (KO), pełnomocnik grupy posłów, którzy podpisali się pod wnioskiem, poinformował na konferencji, że wniosek został chwilę wcześniej złożony do marszałka Sejmu. Jak podał, wniosek, wraz z materiałem dowodowym, liczy 285 stron; podpisało się pod nim 185 posłów.

"Wniosek dotyczy trzech segmentów: blokowania ok. 300 mln zł z abonamentu dla publicznego radia i telewizji, blokowania koncesji dla nadawców prywatnych: TVN, TVN24, Radia Tok FM, Radia Zet. Trzecia grupa zarzutów dotyczy niewykonywania badań statystycznych dotyczących oglądalności stacji telewizyjnych w Polsce” – powiedział Adamowicz.

Dodał, że zarzutów jest 11.

Przypadek? W tych okolicznościach - bardzo wątpliwe... 

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy