Kluby Gazety Polskiej wzywają: 10 lutego Wolni Polacy zaprotestują przed Trybunałem Konstytucyjnym przeciw bezprawiu koalicji 13 grudnia!

Portal TV Republika, wch 10-02-2024, 08:30
domena publiczna

Środowiska patriotyczne ponownie zaprotestują w Warszawie. Przypominamy, że dziś (10 lutego) o godz. 13 przed Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się Protest Wolnych Polaków. "Z wielkim niepokojem i obawą obserwujemy naruszanie demokracji, konstytucji i zasad praworządności w Polsce przez koalicję 13 grudnia", piszą organizatorzy akcji, zachęcając do udziału w wydarzeniu.

Celem protestu ma być "wyrażenie sprzeciwu wobec naruszania podstawowych wartości demokratycznych oraz skierowanie żądań do władz państwowych o zaprzestanie łamania konstytucji i porządku prawnego w Rzeczypospolitej".

Organizatorzy mają cztery żądania, które podajemy za portalem Niezalezna.pl. Są to:

"Obrona demokracji - domagamy się przestrzegania zasad demokratycznego i zgodnego z prawem procesu decyzyjnego oraz poszanowania woli obywateli;

Ochrona konstytucji - żądamy pełnego respektowania i przestrzegania postanowień naszej konstytucji, która stanowi fundament naszego państwa;

Ochrona instytucji Państwowych - żądamy zaprzestania działań niezgodnych z polskim prawem mających na celu destabilizację;

Zachowanie praworządności - domagamy się niezależności sądów, sprawiedliwości, oraz walki z korupcją i nadużyciami władzy."

"Przyłączając się do Protestu Wolnych Polaków, wyrażamy naszą determinację w obronie naszych wartości i praw. Wierzymy, że razem możemy skutecznie wpływać na przyszłość naszego kraju. Przyjdźcie licznie, zabierzcie ze sobą transparenty, flagi i swoje głosy. Pokażmy, że jesteśmy jednością, że stoimy razem w obronie demokracji, konstytucji i praworządności", wzywają organizatorzy.

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie odbędzie się 10 lutego. Początek manifestacji o godzinie 13:00.

Źródło: TV Republika, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy