Kim Dzong Un zadeklarował współpracę z Putinem. USA zabierają głos!

portal tvrepublika.pl 13-06-2023, 13:00
Artykuł
Alexei Nikolsky, The Presidential Press and Information Office CCA 4.0 via Wikipedia Commons

Ostatnimi czasy doszło do niepokojącego "porozumienia". Otóż, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zadeklarował wzmocnienie strategicznej współpracy z Moskwą. Jak się okazuje, Korea Płn. miała już wcześniej dozbrajać zbrodniczą Rosję. Kiedy ta deklaracja wyszła na jaw, rzecznik Departamentu Stanu Ned Price przyznał wprost - "USA są zaniepokojone".

Rzecznik Departamentu Stanu oświadczył, że pomimo zaprzeczeń Pjongjangu, że sprzedawał broń Rosji na potrzeby wojny na Ukrainie, Stany Zjednoczone potwierdziły zakończenie przez Koreę Północną dostaw broni, w tym rakiet i pocisków, dla wspieranej przez Kreml grupy najemników Wagnera w listopadzie 2022 r. „Obawiamy się, że KRLD planuje dostarczyć Rosji więcej sprzętu wojskowego”, dodał rzecznik .

Korea Północna poparła Moskwę po inwazji na Ukrainę, obwiniając za nią „hegemoniczną politykę” Stanów Zjednoczonych i Zachodu.

Stany Zjednoczone poinformowały w marcu, że mają nowe informacje o staraniach Rosji, by pozyskać dodatkową broń z Korei Północnej w zamian za pomoc żywnościową.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy