Kilkulatka błąkała się samotnie po Wrocławiu. Policja odnalazła matkę dziewczynki

Artykuł
Fot. Policja Wrocławska

Dziś rano kilkuletniej dziewczynka szła samotnie ul. Odrzańską. Dziecko zauważyła kobieta, która powiadomiła policję.Dziewczynka trafiła do szpitala.

Dyżurny z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał dziś rano informację od zaniepokojonej kobiety. Przechodziła ona ulicą Odrzańską i zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do pogody. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci wraz z zespołem ratownictwa medycznego i udzielili jej niezbędnej pomocy.

Dziewczynka została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji.

Policjanci ustalili tożsamość rodziców dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dziecko przebywało pod opieką matki w jednym z mieszkań znajdujących się w okolicy miejsca odnalezienia 3-latki przez zgłaszającą kobietę.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Jeżeli okaże się, że matka dziewczynki naraziła ją na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia to zgodnie z treścią art. 160 kodeksu karnego może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura.

Źródło: Policja Wrocławska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy