Kierowcy znowu dostaną po kieszeni. Ceny paliw w górę! Wiemy o ile

Tomasz Domański 27-05-2022, 18:18
Artykuł
canva.com

Od 20 do 25 groszy więcej za każdy litr benzyny PB95 trzeba będzie płacić już od przyszłego tygodnia. Najnowsze dane opublikowali analitycy BM Reflex. Cena diesla podskoczy od 10 do 15 groszy na litrze.

Ceny benzyny rosną już kolejny tydzień z rzędu, ale aktualne poziomy cen nie są jeszcze najwyższymi, jakie będziemy w kolejnych tygodniach notować na krajowym rynku paliw. Przełom maja i czerwca  przyniesie kolejne rekordy, a wszystko za sprawą rosnących cen benzyny na rynkach światowych z powodu niskiego poziomu zapasów i rosnącego popytu, czytamy w raporcie.

Według danych BM Reflex aktualne ceny paliw kształtują się na średnim poziomie: benzyna bezołowiowa 95 – 7,36 zł/l, bezołowiowa 98 kosztuje 7,80 zł/l, olej napędowy 7,08 zł/l, a autogaz 3,61 zł/l.

Tymczasem według ekspertów z firmy e-petrol.pl "rafinerie nie nadążają z produkcją za rosnącym globalnie popytem i ceny paliw na światowych giełdach oderwały się od notowań ropy naftowej. Benzyna i olej napędowy drożeją dużo szybciej niż sam surowiec i coraz mocniej odczuwają to kierowcy przy dystrybutorach.

Źródło: BM Reflex/e-petrol.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy