Kidawa-Błońska przebiła "dinozaury Kopacz"? Przypominamy ABSURDALNĄ ocenę przekopu Mierzei Wiślanej [WIDEO]

Artykuł
Telewizja Republika

Małgorzata Kidawa-Błońska od niedawna może cieszyć się statusem kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera polskiego rządu. Oczywiście najpierw trzeba by wygrać wybory, uwierzyć Schetynie, że faktycznie zrzeknie się premierostwa oraz… stronić od kompromitujących odpowiedzi. Cóż, pani kandydat kilka wpadek zaliczyła. Przypominamy jedną z nich.

Na wtorkowej imprezie kampanijnej Koalicji Obywatelskiej lider PO poinformował, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera będzie obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść. Przecież to takie oczywiste” – powiedział Schetyna.

Zdaniem Schetyny Kidawa-Błońska zna życie, wie czego potrzebują polskie rodziny i była świetnym marszałkiem Sejmu. Kidawa-Błońska będzie liderką listy KO do Sejmu w Warszawie, z kolei Schetyna będzie na pierwszym miejscu listy KO we Wrocławiu.

Na Twitterze pojawił się fragment z programu red. Anity Gargas „Magazyn Śledczy”. Tematem ww. był przekop Mierzei Wiślanej oraz znaczenia, jakie inwestycja ma dla przyszłości naszego kraju. O komentarz ws. poproszono wówczas dzisiejszą kandydatkę KO na premiera. 

Co pani sądzi o projekcie przekopu Mierzei Wiślanej? – pyta reporter.

Kidawa Błońska z pełną powagi miną odparła: „skoro natura tego przekopu nie zrobiła, to wydaje mi się, że to nie ma sensu”.

Jakby natura chciałaby, by ten przekop tam był, to by był – kwituje, wyraźnie usatysfakcjonowana swoją odpowiedzią.

 

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 metrów, długości 100 metrów, szerokości – 20 metrów. Budowa kanału ma potrwać do 2022 r.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kidawa-Błońska premierem, bo „zna życie”? Czarnecki odpowiada: Schetyna nie wierzy w zwycięstwo i nie chce płacić ceny za tę porażkę!

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy