Kempa w Republice: Radosław Sikorski powinien wylecieć z PO [wideo]

Tomasz Domański 29-09-2022, 14:00
Telewizja Republika

"To było nie tylko nieodpowiedzialne, ale też szkodliwe i Radosław Sikorski powinien ponieść konsekwencje", powiedziała w popołudniowej rozmowie z Telewizją Republika europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa. Polityk Zjednoczonej Prawicy nawiązała do skandalicznego zachowania byłego szefa MSZ i byłego marszałka Sejmu na Twitterze. Zasugerował on bowiem, jakoby to USA stały za dokonaniem ataku na infrastrukturę gazową NordStream 1 i 2, ironicznie za nie w dodatku dziękując. "On sam nie odejdzie, on o tym nawet nie pomyśli, ale ma swoich szefów i swoich mocodawców", dodała. "Mieli czas żeby utemperować swojego kolegę (...) sprawa jest bardzo poważna, bagatelizowaniem, uciekanie od tego tematu jest nieodpowiedzialne, powinnśmy pokazać, że obowiązują u nas jakieś standardy

"To sprawa bezpieczeństwa kraju, powinniśmy pokazać całemu światu, że mamy jakieś standardy. To rezonowało na Kremlu. To było nieodpowiedzialne i szkodliwe", stwierdziła poirytowana Kempa w rozmowie z Iloną Januszewską.

"Musimy stanąć w każdym wymiarze bezpieczeństwa, żeby ochronić Polskę. Putin zaczyna się miotać, teraz nasiliła się skala jego nieprzewidywalnych zachowań, chce wywołać strach", podkreśliła europoseł.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!


 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy