Każdy dzień opóźniający dojście do władzy grupy Tuska - jest dniem dobrym dla Polski!

Portal TV Republika, wch 28-11-2023, 17:00
Artykuł
Twitter

Czy Mateusz Morawiecki ma szansę na uzyskanie większości sejmowej? Do głosowania zostały jeszcze dwa tygodnie, ale realiści przyznają, że zdobycie poparcia parlamentu dla nowego gabinetu Zjednoczonej Prawicy są niewielkie i wynoszą obecnie - około 10 proc. Działanie Morawieckiego i stojącego za nim PiS ma jednak, jak zauważają obserwatorzy sceny politycznej, inny, głębszy, albo raczej długofalowy sens. Już teraz premier podkreśla, że jego propozycja stworzenia większości sejmowej i rządowej skupionej wokół rozwoju Polski i zachowania jej suwerenności nie jest ograniczona czasowo do połowy grudnia, ale obejmować będzie całą kadencję. To co dzisiaj, jutro, pojutrze... nie wydaje się realne, może zostać zrealizowane za miesiąc, dwa, trzy. W polityce 90 dni to prawie wieczność. Jest jednak jeszcze jeden powód powstania nowego gabinetu Morawieckiego...

"Każdy dzień trwania tego rządu to przedłużenie istnienia suwerennej Polski i czas odwlekający objęcie władzy przez szkodliwą dla naszej Ojczyzny ekipę Tuska", stwierdził jeden z polityków PiS. I nie chodzi tu wcale o trwanie, ale o realne działania mogące utrudnić psucie Polski przez PO. O tym, ze działania takie, a dotyczą one m. in. budowy elektrowni jądrowej, czy zmiany traktatów Unii Europejskiej, są skuteczne świadczą coraz bardziej nerwowe reakcje Tuska i jego kompanów. Zdają oni sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że jeśli zawiodą zaufanie swoich protektorów, nie będą mieli czego szukać na salonach "zjednoczonej Europy". A tak może stać się, gdy PiS zbuduje (właśnie w ciagu tych dwółch najbliższych tygodni) skuteczne mechanizmy obrony Polski i jej interesów.

"Czytelnicy pytają mnie w listach, po co to opóźnianie objęcia władzy przez Tuska o dwa tygodnie" - pyta na swoim profilu społecznościowym, wielokrotnie przez nas cytowany, internauta Zygfryd Czaban, by w odpowiedzi przytoczyć wpis z Twittera Polska Morska #MuremZaPolskimMundurem: "PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą w sprawie budowy elektrowni jądrowej. Decyzja MKiŚ umożliwia rozpoczęcie prac we wskazanej lokalizacji i jest potwierdzeniem zgodności planowanej inwestycji z celami polityki energetycznej Polski".

Źródło: Twitter, Portal TV Republika, wch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy