„Każde dziecko cudem nieba”. Ulicami Poznania przeszedł „Marsz dla Życia”

Artykuł
http://www.marszdlazycia.pl/

Przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla życia od urodzenia do naturalnej śmierci manifestowali w Poznaniu uczestnicy "Marszu dla Życia". Według organizatorów wydarzenia uczestniczyło w nim 3 tys. osób.

Jak powiedziała koordynatorka przedsięwzięcia Natalia Kaczmarek, marsz miał zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny i na potrzebę ochrony życia. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Zrób krok!”. - Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a często brakuje nam odwagi, aby go zrobić. Chcemy przekazywać pozytywne wartości, bo życie jest piękne i powinniśmy się nim cieszyć - powiedziała Kaczmarek.

Marsz przeszedł z pl. Mickiewicza przed katedrę. Uczestnicy manifestacji nieśli transparenty m.in. „Czuję, więc żyję”, „Życie jest piękne”, „Każde dziecko cudem nieba”. Na zakończenie w katedrze odprawiona została msza św.

Pozdrowienia dla organizatorów i uczestników wydarzenia skierował papież Franciszek. W liście przesłanym do metropolity poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego napisano, że Franciszek udziela im swojego błogosławieństwa.

Papież łączy się duchowo ze wszystkimi, którzy przez udział w marszu pragną zwrócić uwagę na piękno życia, jakim Bóg obdarzył człowieka, wyrazić swoje poparcie dla ewangelicznego modelu rodziny i wychowania, upomnieć się o prawa dzieci przed narodzeniem oraz uwrażliwić opinię publiczną i odpowiedzialne władze na sytuację rodziny – napisano w liście przesłanym z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

W imprezie udział brało wiele rodzin z dziećmi. Uczestniczka „Marszu dla Życia”, Weronika zwróciła uwagę na brak wsparcia państwa dla rodzin wielodzietnych. „Rodzin wielodzietnych w naszym kraju brakuje. Dla rodziców dwójka dzieci to już rodzina wielodzietna. Sama mam 17-miesięcznego syna i nie czuję żadnej pomocy i wsparcia od państwa” - powiedziała.

Przed marszem odbył się festyn, który był połączony z finałem akcji "Pieluszka dla maluszka". W jej ramach przez ostatnie dwa miesiące zbierane były pieluchy dla samotnych matek oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jak poinformowała Natalia Kaczmarek udało się zebrać ponad 17 tys. pieluszek. Zostaną one przekazane potrzebującym w Dzień Matki.

Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy