Katowice. Ekspresowe tempo polskich siatkarzy. Polska-Bułgaria [wideo]

Tomasz Domański 26-08-2022, 21:03
TVP Sport

Polscy siatkarze nie dali cienia nadziei swoim rywalom na zwycięstwo w inauguracyjnym spotkaniu w ramach Mistrzostw Świata rozgrywanych w Polsce i w Słowenii. Dziś w katowickim Spodku w całym meczu Bułgaria poległa 3:0 (25:12, 25:20 i 25:20).

Źródło: TVP SPORT

Zaledwie 19 minut potrzebowała w pierwszej partii reprezentacja biało-czerwonych na to, by pokazać swoją przygniatającą przewagę. Drużyna pod wodzą serbskiego trenera Nikola Grbić'a grała jak z nut. Atak uzupełniał się z obroną. Sportowców na fali niósł fenomenalny doping polskich kibiców.

W drugim secie przewaga nie była już tak duża, ale to Polacy kontrolowali przebieg gry. Trzecia odsłona spotkania pokazała, kto tak naprawdę rządzi na parkiecie. Pokaz przepięknych asów pokazał Kamil Semeniuk.