Kardynał Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka będą beatyfikowani. Papież Franciszek uradowany

Artykuł
Papież wyraża wielką radość z beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Papież Franciszek wyraził w środę radość ze zbliżającej się beatyfikacji prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. O niedzielnej uroczystości w Warszawie mówił podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w Auli Pawła VI, papież powiedział: - Wyrażam radość z bliskiej już beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia Wszystko postawiłem na Maryję i ufność Matki Elżbiety Róży pokładana w krzyżu Chrystusa, będą zawsze mocą waszego narodu.

Piękne słowa Papieża Franciszka o kardynale Wyszyńskim i o Róży Czackiej

- O kardynale Wyszyńskim święty Jan Paweł II wypowiedział historyczne słowa: Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, gdyby nie było twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, twojej heroicznej nadziei, twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła -przypomniał Franciszek.

Papież zakończył audiencję następującymi słowami: - Niech Bóg błogosławi Polskę. Niech was wspierają wasi wielcy święci i błogosławieni.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy