Karaiby bliżej Trójmiasta. Port w Gdańsku uruchomił loty na Dominikanę

Artykuł
canva.com

Jak informuje rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Agnieszka Michajłow, pasażerowie podróżują wyczarterowanymi przez Rainbow od Polskich Linii Lotniczych LOT Boeingami 787-8 Dreamliner. „Pierwsi pasażerowie wystartowali dziś około godziny 13.30. Ich podróż potrwa około 10 godzin. Wylądują w Dominikanie na lotnisku Gregorio Luperon położonym koło Puerto Plata, największego miasta północnego wybrzeża. Loty będą realizowane raz w tygodniu, wyloty będą w poniedziałki, a powroty we wtorki.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski, początek bezpośrednich lotów z Gdańska to otwarcie nowej ery.

„To dla nas i dla naszych pasażerów zupełnie nowy rozdział. Mamy nadzieję, że Rainbow, a także inni touroperatorzy będą rozwijać tę ofertę. Mieszkańcy Pomorza i całej północnej Polski chcą także jesienią i zimą latać na wakacje do odległych ciepłych krajów i chcą latać bezpośrednio z Gdańska. To się dzisiaj stało możliwe”,
powiedział.

Na pokładzie pierwszego samolotu z Gdańska na Dominikanę jest w sumie 223 pasażerów. „Samolot ma trzy klasy podróży: biznesową, premium i ekonomiczną. Pasażerowie lecący z Gdańska skorzystali ze wszystkich tych klas”, poinformowano.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy