Karabinierzy w fabryce szczepionek. Kontrola milionów dawek AstraZeneca

Artykuł
Skontrolowane serie preparatu były przeznaczone do wysłania do Belgii
Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Karabinierzy weszli do fabryki szczepionek w rejonie Rzymu na prośbę Komisji Europejskiej i na wniosek rządu Włoch poproszonego przez Brukselę. W fabryce produkowana jest szczepionka AstraZeneca.

Dziennik ,,La Stampa" poinformował w korespondencji z Brukseli, że w fabryce na przedmieściach Wiecznego Miasta w Anagni znajduje się 29 milionów dawek szczepionki firmy AstraZeneca gotowych do wysłania do Wielkiej Brytanii.

Odkrycia tego dokonano według gazety dzięki wizycie unijnego komisarza Thierry'ego Bretona w innej fabryce koncernu w Holandii. Komisarz, jak dodaje ,,La Stampa", zawiadomił o tym władze Włoch.

Ansa podała następnie, że w sobotę Komisja Europejska poprosiła premiera Włoch Mario Draghiego o przeprowadzenie kontroli serii szczepionek w rzymskiej fabryce. Szef rządu zawiadomił o tym ministra zdrowia Roberto Speranzę, który wysłał tam specjalną jednostkę karabinierów do spraw ochrony zdrowia. Inspekcja została przeprowadzona w sobotę i niedzielę. Według agencji Ansa skontrolowane serie preparatu były przeznaczone dla Belgii.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy