„Kanonierzy” wreszcie zwycięzcy. Arsenal wygrał skromnie z Norwich

Pierre-Emerick Aubameyang to piłkarz, bez którego Arsenal nie jest w stanie wygrać meczu. Udało się to w meczu z outsiderem Norwich
Fot: Twitter/ Arsenal

Arsenal Londyn, klub legenda. Kupująca najlepszych zawodników globu, od dekady notuje coraz słabsze wyniki. W kampanii Premier League 2021/2022, po trzech kolejkach nie miała na swoim koncie choćby punktu. Ba, nawet jednego strzelonego gola. Na szczęście to już nie jest aktualne. Arsenal pokonał na własnym stadionie beniaminka ligi Norwich City 1:0.

Pierwsza połowa była wyrównana, obie drużyny oddały jeden strzał celny na bramkę rywala. Lepiej prezentowali się piłkarze Mikela Artety. Arsenal miał dużą przewagę w posiadaniu piłki oraz w wykreowanych sytuacjach. Nie przełożyło się to jednak na gola.

W drugiej połowie Mikel Arteta ściągnął z boiska dwóch słabo spisujących się piłkarzy tzn. Japończyka Tomiyasu, który jest nowym nabytkiem „Kanonierów” i młodego Belga Lokongę, który nie pokazuje się w tym sezonie z dobrej strony. Cztery minuty później Arsenal cieszył się z premierowego trafienia w tym sezonie Premier League. Podawał Nicolas Pepe, a strzelcem gola okazał się najlepszy strzelec Arsenalu od kilku lat, Gabończyk Pierre – Emerick Aubameyang.

Arsenal dzięki temu zwycięstwu awansował w tabeli ligowej na 16. miejsce. Ekipa Norwich City zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. W następnym meczu Arsenal zagra z Burnley.

Źródło: Portal TV Republika