Kandydatka Trzaskowskiego na Warszawiankę Roku z zarzutami. Tym razem Katarzyna A. zaatakowała żołnierza

Artykuł
Katarzyna A. ps. Babcia Kasia
Facebook.com

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia z Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ wpłynął akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A. ps. Babcia Kasia. Jest to już dziesiąty akt oskarżenia przeciwko aktywistce związanej ze środowiskiem tzw. obrońców demokracji i praw człowieka.

Zawodowa prowokatorka zdaniem prokuratury miała dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej żołnierza Wojska Polskiego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności na okres do trzech lat.

Przestępstwo miało polegać na ciągnięciu żołnierza na służbie za pas, a towarzyszyły temu liczne inwektywy kierowane w stronę funkcjonariusza.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy wybryk aktywistki. Wyrokiem nakazowym z 27 września Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Katarzynę A., za naruszenie nietykalności cielesnej trzech funkcjonariuszy policji. Oskarżona została skazana na pół roku prac społecznych. Zobowiązano ją również do pokrycia kosztów sądowych w wysokości 220 zł.

Na chwilę obecną na kobiecie ciąży około 10 zarzutów, w tym głównie te odnoszące się do naruszenia nietykalności cielesnej, znieważeniu funkcjonariuszy na służbie, a także niszczeniu mienia.

Babcia Kasia jest często widywana na warszawskich ulicach, szczególnie w czasie zgromadzeń organizowanych przez środowiska narodowe i konserwatywne, kiedy to jej celem jest zakłócanie oraz prowokowanie uczestników wydarzeń. Początek jej aktywności ulicznej przypada na rok 2017, kiedy to weszła w życie ustawa dezubekizacyjna radykalnie obniżająca emerytury funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL.

Warto przypomnieć, że Katarzyna A., jest nominowana do otrzymania tytułu Warszawianki Roku 2021, plebiscytu odbywającego się pod patronatem Urzędu m.st. Warszawa. 

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy