Kamiland. Wyjątkowa galeria Kamila Stocha jest już otwarta

Artykuł
Odwiedzający będą mogli zobaczyć narty i dotknąć sprzętu, który wykorzystują skoczkowie
Fot. twitter/Karolina_sjf

Kamil Stoch otworzył swoją galerię w Zakopanem. Skoczek prezentuje w niej wszystkie swoje trofea z całej sportowej kariery.

Galeria mieści się przy ul. Przerwy Tetmajera w Zakopanem. Od dzisiaj może ją odwiedzić każdy zainteresowany historią jego drogi sportowej, ale i samymi skokami narciarskimi.

Nagrody i trofea zostały zaprezentowane w formie historii, od początku kariery skoczka, skończywszy na teraźniejszości. Każde trofeum jest przyporządkowane do osobnego pokoju, który opowiada o danym okresie jego życia.

- To galeria trofeów, które zbierałem przez całą swoją karierę. Starania o stworzenie takiego miejsca trwały od trzech lat. Miejsce to powstało głównie za namową kibiców, którzy jeżdżą za nami skoczkami i chcieli z bliska oglądnąć trofea - powiedział Kamil Stoch.

Skoczek przyznał, że galeria powstała w Zakopanem ze względu na jego sentyment do tego miejsca.

- Mieliśmy kilka propozycji, by otworzyć taki punkt. Jedną z propozycji były Proszowice, gdzie znajduje się mój fanklub. Jednak uznałem, że powinno to być bliżej. Padło na Zakopane, bo tu się urodziłem, stąd pochodzę - zaznaczył.

Kamil Stoch powiedział, że o wystrój, wnętrze i prace dbała jego żona.

- Przez ostatni rok trwały prace, by to wszystko ukończyć, by o to zadbać. Zajmowała się tym głównie moja kochana żona Ewa. Ona projektowała wnętrze, wystrój, dbała o to, jak wyeksponować te trofea. I myślę, że to będzie największe wrażenie robiło - powiedział Kamil Stoch.

- Przez ostatni rok śmiałem się, że gdy moja żona zajęta była przygotowaniem wystroju tego wnętrza, mi pozwolono skupić się na poszerzaniu asortymentu tej galerii - dodał.

Źródło: gazetakrakowska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy