Kamikadze Shahed-136 i Su-25 na złom! Gdzie zestrzelono drony?

Artykuł
Twitter/@UkrainianNews24

Putinowskie wojska zanotowały kolejne straty. Nad Krzywym Rogiem w poniedziałek ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 13 używanych przez Rosję irańskich dronów Shahed-136, które miały zaatakować infrastrukturę krytyczną, a nad obwodem chersońskim - rosyjski samolot szturmowy Su-25.

„Dobre wiadomości od obrońców nieba. Nasza obrona powietrzna zniszczyła nad Krzywym Rogiem (w obwodzie dniepropietrowskim) dwa drony-kamikadze Shahed-136. Przeciwnik zamierzał wykorzystać je do ataku na obiekty infrastruktury krytycznej obwodu” – powiadomił Wałentyn Reznyczenko, szef władz obwodu. Potem okazało się, że zestrzelonych dronów było 13.

Była to w poniedziałek powtórna próba rosyjskiego ataku na cele w obwodzie dniepropietrowskim. Rano, w ramach zmasowanego ataku rakietowego na całą Ukrainę, Rosjanie skierowali na obwód dniepropietrowski ponad 10 rakiet, z których pięć udało się zestrzelić. Władze powiadomiły o co najmniej czterech ofiarach śmiertelnych i 19 rannych. W regionie występują problemy z dostawami energii.

„Dowództwo sił powietrznych Południe powiadomiło o zestrzeleniu nad obwodem chersońskim rosyjskiego szturmowca Su-25” – podał portal Ukrainska Prawda.

Źródło: PAP, Twitter/@Marina_copirait

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy