Kalisz. Pedofil złapany na gorącym uczynku

Artykuł
Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku
Canva

41-letni pedofil z Kalisza został zatrzymany podczas próby popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym na 14-letniej ofierze – poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. Zdaniem śledczych mężczyzna od listopada ub.r. miał uwodzić nieletnich chłopców za pomocą komunikatorów internetowych.

Jak zaznaczył rzecznik prasowy prokuratury Maciej Meler „41-latek z Kalisza został aresztowany na 3 miesiące za próbę doprowadzenia chłopca do poddania się innej czynności seksualnej”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Zdaniem śledczych 41-latek od listopada ub.r. miał uwodzić chłopców poniżej 15. roku życia za pomocą internetowych komunikatorów.

Czytaj: Pedofil wpadł w ręce policji. Przekroczył dozwoloną prędkość

- W celu popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym nawiązywał z nimi kontakt, namawiał do spotkania i prezentował treści o charakterze pornograficznym – powiedział Meler i dodał, że w minioną niedzielę podejrzany osobiście spotkał się z 14-latkiem i próbował doprowadzić chłopca do poddania się innej czynności seksualnej.

Ze względu na grożącą surową karę do 12 lat więzienia sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego trzech miesięcy aresztu.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy