Kadra polska osłabiona przed towarzyskim meczem z Łotwą. Chory na anginę Zieliński opuścił zgrupowanie.

Portal TV Republika 19-11-2023, 21:00
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter.com

Piotr Zieliński to kolejny piłkarz, który opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski, przygotowującej się do meczu towarzyskiego z Łotwą w Warszawie - przekazał PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski. Z powodu anginy pomocnik Napoli nie mógłby zagrać we wtorek.

Zieliński źle poczuł się w nocy poprzedzającej piątkowe spotkanie eliminacji Euro 2024 z Czechami w Warszawie i nie mógł wystąpić na PGE Narodowym. Biało-czerwoni zremisowali 1:1, tracąc szansę bezpośredniego awansu. Teraz pozostanie im walka w marcowych barażach.

Okazało się, że piłkarz Napoli ma anginę. Przez kolejne dni Zieliński pozostawał na zgrupowaniu, ale w niedzielę PZPN poinformował, że wróci już teraz do swojego klubu. Pomimo leczenia stan zawodnika nie poprawił się bowiem na tyle, aby uczestniczył w treningach i meczu z Łotwą.

Już wcześniej zgrupowanie opuścił Paweł Bochniewicz, który ucierpiał podczas jednego ze starć w meczu z Czechami (został zmieniony w 58. minucie) i miał objawy rwy kulszowej. Wrócił do swojego klubu - holenderskiego Heerenveen.

Z drużyną Michała Probierza pozostał natomiast Karol Świderski, który grał tylko w pierwszej połowie piątkowego meczu, a potem pojechał do szpitala.

"Karol w przerwie spotkania z Czechami źle się poczuł. Przeszedł już kompleksowe badania, które potwierdziły, że wszystko jest w porządku. W sobotę zapadła decyzja, że może wrócić do pełnego treningu i normalnie przygotowywać się do spotkania z Łotwą" - poinformował w sobotę na swojej stronie PZPN, powołując się na raport lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego.

Ponadto wiadomo, że Patryk Peda i Mateusz Łęgowski opuścili drużynę narodową i dołączyli do kadry młodzieżowej, którą czeka we wtorek wyjazdowe spotkanie z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21.

W niedzielę reprezentacja Probierza będzie trenować od godz. 16 na PGE Narodowym. Zajęcia mają zostać zamknięte dla mediów. Odwołano również planowaną na ten dzień konferencję prasową.

Początek wtorkowego meczu z Łotwą na PGE Narodowym o godz. 20.45. 

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy