Kaczyński: złożymy projekt uchwały Sejmu ws. Ukrainy

Artykuł
Telewizja Republika

PiS złoży podczas posiedzenia Sejmu projekt uchwały dotyczący sytuacji na Ukrainie - powiedział prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Polityk przyjechał do Kijowa, aby wspierać protestujacych na głównym placu ukraińskiej stolicy, Majdanie Niepodległości.

Szef PiS wrócił z Kijowa, gdzie wziął udział w demonstracji na rzecz integracji europejskiej Ukrainy. - Na najbliższym posiedzeniu Sejmu klub parlamentarny PiS złoży projekt uchwały dotyczący sytuacji Ukrainy i ostatnich wydarzeń w tym kraju. Pracujemy nad tym dokumentem. Chcemy, żeby był adekwatny do sytuacji na Ukrainie, która jest dynamiczna - powiedział Kaczyński.

Zapewnił w niedzielę na demonstracji w Kijowie, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. "Jesteście potrzebni Unii Europejskiej" - podkreślił zwracając się do uczestników manifestacji.

Kaczyński przemawiając na demonstracji poparcia dla integracji Ukrainy z UE, która odbywa się na głównym placu ukraińskiej stolicy, Majdanie Niepodległości, wyraził nadzieję, że Ukraina będzie w przyszłości członkinią UE.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy