Kaczyński: w Polsce został zaatakowany krzyż i trzeba się temu sprzeciwić [wideo]

Portal TV Republika/jb 29-05-2024, 16:45
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X @pisorgpl

W Polsce został zaatakowany krzyż w sposób niegodny, jest to atak na naszą wiarę, na naszą historię, na naszą tradycję, na naszą cywilizację, na całą cywilizację europejską i trzeba się temu sprzeciwić - powiedział dziś w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Trzeba się temu przeciwstawić, pójść jutro na procesję, to z jednej strony obowiązek katolika.

Prezes PiS odniósł się w środę na konferencji prasowej w Nidzicy do zarządzenia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zgodnie z którym w podległym mu urzędzie zakazano wieszania krzyży, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach.

Dzisiaj podczas wspólnej konferencji prasowej z kandydatem do PE, europosłem, prof. Karolem Karskim, Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zwrócił uwagę, że w Polsce został zaatakowany krzyż: „ To atak niegodny, atak na naszą historię, tradycję, cywilizację, także całą cywilizację europejską. To element wojny, która zaczyna się od mniejszych ograniczeń, a potem kończy się kwestionowaniem krzyża w przestrzeni publicznej w ogóle. Trzeba się temu przeciwstawić, pójść jutro na procesję, to z jednej strony obowiązek katolika. A z drugiej - warto pójść, by pokazać, jakim krajem jesteśmy i jaką bezczelnością jest ten atak. Jan Paweł II mówił "brońcie krzyża od Giewontu do Bałtyku". Mam nadzieję, że ta obrona będzie i będzie zwycięska” – powiedział Kaczyński.

 

 

Źródło: Niezalezna.pl,PAP,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy