Przejdź do treści
22:32 W Europie dzisiaj mamy do czynienia z agresywną Rosją - reżimem, który atakuje swoich sąsiadów, który niszczy miasta i uważa, że władza daje mu prawo do dominacji nad innymi - mówił w sobotę przebywający z wizytą w USA prezydent Karol Nawrocki
22:10 Europa i Ameryka są wtedy najsilniejsze, gdy szanują swoje narody i swoje tradycje. Jesteśmy dwoma narodami, dwa kontynentami, natomiast łączy nas ta sama chrześcijańska cywilizacja - powiedział prezydent Karol Nawrocki podczas konferencji CPAC w Dallas
21:47 Wolność sama nie przetrwa. Potrzebuje ludzi, rodzin, silnych społeczności - mówił prezydent Polski na konferencji CPAC w Teksasie. Karol Nawrocki nie szczędził krytycznych słów pod adresem Moskwy: Rosja reprezentuje korupcję i przemoc - powiedział
21:38 Tomasz Sakiewicz w Dallas: Zapraszamy na konferencję CPAC do Polski, do Rzeszowa!
20:46 Trwa wizyta Prezydenta RP Karola Nawrockiego w Stanach Zjednoczonych. W sobotę Prezydent odwiedził siedzibę zakładów Lockheed Martin Aeronautics w Teksasie
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Toronto-GTA (Kanada) zaprasza na spotkanie (łączenie Online) z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Kapelanem Prezydenta RP oraz Pawłem Piekarczykiem. 29 marca, g. 2 PM. Cafe Kultura, Centrum JPII, Mississauga, Kanada
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. w dniu 29 marca w godz. 11-17 przed Galerią Fokus zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop Pakt
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Kaczyński: reelekcja Andrzeja Dudy będzie gwarancją budowania silnej Rzeczypospolitej

Źródło: Twitter/PrawoiSprawiedliwość

Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy, który jest naturalnym kandydatem dla pragnących lepszego życia, będzie gwarancją budowania zamożnej, sprawiedliwej, solidarnej oraz silnej Rzeczypospolitej - napisał w liście do parlamentarzystów PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wystosował dwa listy, które w czwartek udostępnione zostały na Twitterze: do nowych parlamentarzystów PiS oraz tych, którzy w wyniku wyborów nie uzyskali mandatu posła lub senatora.

Kaczyński gratulował zdobycia mandatu nowym posłom i senatorom oraz dziękował za zaangażowanie w kampanię wyborczą. Podkreślał przy tym, że sukces wyborczy to efekt "gry zespołowej", dzięki której - jak dodał - udało się ponownie uzyskać PiS samodzielną większość w Sejmie.

"Zdobycie mandatu jest nie tylko ogromnym sukcesem, ale też nie mniejszym zobowiązaniem. Jest powinnością wobec Polski, wobec wyborców oraz wobec naszej wspólnoty politycznej. Naszą siłą jest wiarygodność. Wyraża się ona nie tylko w spełnianiu obietnic wyborczych przez naszą formację jako taką, ale także poprzez udowadnianie w codziennym sprawowaniu mandatu posła i senatora, poprzez powszednią pracę w Waszych okręgach wyborczych, że głos na każdego posła i senatora z listy Prawa i Sprawiedliwości był głosem oddanym na właściwą osobę" - napisał prezes PiS.

W liście Kaczyński stwierdził, że "piękne zwycięstwo nad siłami Polski minus trzeba przypieczętować" sukcesem w wyborach prezydenckich.

"Reelekcja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który jest naturalnym kandydatem na najwyższy urząd w państwie dla pragnących lepszego życia oraz wyznających tradycyjne wartości Polek i Polaków, będzie gwarancją budowania zamożnej, sprawiedliwej, solidarnej oraz silnej Rzeczypospolitej" - napisał prezes PiS.

Zaapelował również do parlamentarzystów o mobilizację i wytężoną pracę.

W drugim liście prezes PiS dziękował za zaangażowanie kandydatom partii, którym w wyniku wyborów nie udało się uzyskać mandatu posła lub senatora.

"Nie odnieśliście Państwo co prawda sukcesu indywidualnego w postaci zdobycia mandatu posła czy senatora, ale jesteście Państwo równoprawnymi współtwórcami tego zbiorowego sukcesu. Szczególne brawa i podziękowania należą się tym z Państwa, którzy bardzo ciężko pracowali nie bacząc na to, że Ich szanse wyborcze – z różnych powodów – nie były największe. Przedkładaliście Państwo w ten sposób dobro naszej wspólnoty politycznej nad to, co indywidualne. To piękna i godna naśladowania postawa ideowa" - napisał Kaczyński.

Prezes PiS również do byłych już parlamentarzystów ugrupowania apelował o zaangażowanie się w nadchodzącą kampanię w wyborach prezydenckich.

List Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego do Wyborców i Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. pic.twitter.com/3eXjSyUDH0

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 24 października 2019
Media, Twitter

Wiadomości

Przydacz: prezydent buduje relacje poprzez wspólnotę idei i wartości konserwartywnych

Nawrocki: zawsze stoimy po stronie Stanów Zjednoczonych, bo tak należy

Konferencja CPAC już we wrześniu w Polsce!

Niedziela Palmowa w Warszawie. Kurpiowskie palmy przed Pałacem Prezydenckim

Polityk KO szkalował Republikę i jej dziennikarzy. Teraz przeprasza

Alvin Gajadhur: Tusk wydrenował portfele Polaków wysokimi cenami paliw

Tej nocy śpimy krócej. Przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00

Spór o środki z NBP na obronność. PSL składa własny projekt ustawy

Po wystąpieniu prezydenta na CPAC. Komentarze, opinie, rozmowy [OGLĄDAJ TRANSMISJĘ]

Derby Śląska w finale TAURON Hokej Ligi

Woś: CPAC należy do kluczowych wydarzeń dla konserwatystów. Cieszę się, że Prezydent RP tam będzie!

Młodzi Niemcy nie chcą iść do wojska

Upadł MIT NEOSĘDZIÓW! Klęska Iustitii oraz błędy Bodnara i Żurka!

Kammel punktuje Wojewódzkiego po wywiadzie ze Stanowskim: zderzył się z rozpędzonym pociągiem

Arciszewska-Mielewczyk: wolność słowa w Polsce jest w oplakanym stanie!

Najnowsze

Przydacz: prezydent buduje relacje poprzez wspólnotę idei i wartości konserwartywnych

Polityk KO szkalował Republikę i jej dziennikarzy. Teraz przeprasza

Alvin Gajadhur: Tusk wydrenował portfele Polaków wysokimi cenami paliw

Tej nocy śpimy krócej. Przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00

Spór o środki z NBP na obronność. PSL składa własny projekt ustawy

Nawrocki: zawsze stoimy po stronie Stanów Zjednoczonych, bo tak należy

Konferencja CPAC już we wrześniu w Polsce!

Pałac Prezydencki

Niedziela Palmowa w Warszawie. Kurpiowskie palmy przed Pałacem Prezydenckim