Kaczyński poza rządem. Porzucek w Republice: rośnie pozycja szefa MON [wideo]

Telewizja Republika

Fakt, że wicepremierem będzie Minister Obrony Narodowej jest zupełnie naturalny gdy mamy wroga u bram. Tym bardziej, że Mariusz Błaszczak od dawna jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego – mówił na antenie Telewizji Republika poseł Marcin Porzucek.

Poseł PiS odniósł się do zarzutów opozycji, że wicepremier Kaczyński nie zorganizował konferencji prasowej, lecz odszedł „po cichu”. – Nie było to po cichu, już dawno o tym była mowa. Przypominam, że to Donald Tusk po cichu uciekł z Polski. Jarosław Kaczyński mówił wcześniej, że odejdzie i nie było to żadną niespodzianką – tłumaczył. – Nie da się ukryć, że wicepremier Mariusz Błaszczak odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o kwestie uzbrojenia i dozbrojenia polskiej armii. 

Przypomniał, że minister Błaszczak bardzo aktywnie działa dyplomatycznie na rzecz Ukrainie. – Fakt, że został wicepremierem, na pewno zwiększy jego pozycję zarówno wewnętrzną jak i międzynarodową – ocenił poseł Porzucek. – Mariusz Błaszczak jest w pierwszym szeregu polityków PiS od wielu lat. 

Odniósł się też do plotek o możliwości zmiany premiera. – Pozycja Mateusza Morawieckiego jest niezagrożona – zapewnił. – Wystarczy spojrzeć na pozycję Polski na świecie: mamy najniższe bezrobocie, wysokie wzrost gospodarczy – to wszystko jest zasługą obecnego premiera.

Jak dodał, prezes PiS chce się teraz skoncentrować na spotkaniach z mieszkańcami, czyli na tym, co jest w tym momencie bardzo istotne z punktu widzenia polityki i nadchodzących wyborów.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy