Kaczyński o zjednoczeniu prawicy: Nie będziemy czymś na kształt AWS

Artykuł
pis.tv

– Nie będziemy znów czymś na kształt AWS, czyli formacją, która się nieustannie kłóci – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z PiS TV. W ten sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował plany zjednoczenia prawicy.

– Z całą pewnością konsolidacja jest potrzebna. Konsolidacja prawicy musi być jednak przeprowadzana w taki sposób, żebyśmy w razie sukcesu byli w stanie rządzić – stwierdził Jarosław Kaczyński. Wyjaśnił też, że zjednoczona prawica „nie będzie znów czymś na kształt AWS”.

– W żadnym razie nie zgodzimy się na stworzenie takiego mechanizmu, który już przed wyborami może bardzo szkodzić, a który po wyborach po prostu uniemożliwi rządzenie. [...] Jeżeli ktoś wyszedł z jakiejś partii, a potem szkodził jej w sposób bardzo zaciekły, wykorzystywał media głównego nurtu, które były zainteresowane szkodzeniem PiS, niech nie sądzi, że teraz dostanie Orła Białego – wyjaśniał prezes PiS.

Aktualnie toczą się rozmowy na temat konsolidacji ugrupowań politycznych polskiej prawicy. Jarosław Kaczyński spotkał się już z Jarosławem Gowinem, a w najbliższych dniach ma dojść do rozmowy ze Zbigniewem Ziobrą. Głównymi celami tych rozmów są zwycięstwo w wyborach samorządowych i parlamentarnych, a także zaproponowanie wspólnego kandydata na prezydenta.

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy