Kaczyński: Smoleńsk to film, który mówi prawdę

Artykuł
twitter@prezydentpl

Wczoraj odbyła się uroczysta premiera filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego. Na uroczystość przybyli najważniejsze głowy polskiej sceny politycznej.

Na premierze obecni byli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na uroczystość przybyli także członkowie rodzin ofiar katastrofy, twórcy filmu, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz ministrowie, w tym wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MON Antoni Macierewicz.

Prezes PiS po projekcji zaprosił każdego Polaka, który chce znać prawdę na obejrzenie tego filmu. Z kolei Jacek Sasin tak komentował premierę, "film musi zrobić wrażenie na wszystkich, którzy go zobaczą".
Film zrobił wrażenie również na Ryszardzie Czarneckim, który powiedział, że tak został poruszony filmem, że nie stać go  na obiektywną ocenę.


Honorowy patronat nad filmem objął prezydent Andrzej Duda. Przypominamy również, że Telewizja Republika jest patronatem medialnym.

Źródło: onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy