Kaczyński: Podnoszenie ręki na kościół, to podnoszenie ręki na Polskę

Artykuł
Jarosław Kaczyński
Fot. flickr.com/Piotr Drabik

Następcy IV departamentu MSW, czyli tego, który walczył z kościołem, który walczył z polskością, ciągle żyją – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński w wystąpieniu po mszy w intencji śp. Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach.

- Przeszli do następnych pokoleń i ten wielki błąd, który został popełniony po 89 r., ten błąd braku kary, braku twardej rozprawy z tym wszystkim, ciągle na nas ciąży – dodał wicepremier.

- Wierzę, że przyjdzie czas – a będzie to wykonanie testamentu tego pokolenia, do którego należała moja mama - że z tym skończymy. Raz na zawsze. I to będzie wydarzenie dla Polski bardzo, bardzo pożyteczne. Budujące naszą dobrą przyszłość – zaznaczył.

Kaczyński podkreślił również, że nie można tolerować ataków na kościół i nie są one wyrazem wolności, lecz nadużyciem. - Misja kościoła jest bardzo mocna związana z polskością, jest tak mocno związana z dziejami naszego narodu, że jeśli ten naród, naród polski, nasz naród, ma mieć przyszłość – musi trwać. I nie może być zakłócana, bo to jest coś, czego nie wolno tolerować. To nie jest sfera wolności, to jest sfera nadużycia, to jest sfera podnoszenia ręki na kościół, a to oznacza także podnoszenie ręki na Polskę – podkreślił wicepremier.

Źródło: tvp.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy