Kaczyński: Czołgi Abrams to poważna siła po tej stronie Wisły, która w razie nieszczęścia będzie nasza siłą

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

Bardzo szybko wzmacniamy zdolności obronne Polski. To odpowiedź na wyzwania, z którymi mierzymy się jeśli chodzi o bezpieczeństwo międzynarodowe - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, przekazując szczegóły dotyczące kontraktu na pozyskanie przez Siły Zbrojne RP czołgów M1A2 ABRAMS SEPv3. W konferencji bierze udział Jarosław Kaczyński, wiceprezes rady ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

– Mamy dla państwa bardzo dobrą wiadomość, nasza armia w krótkim czasie – pierwsze dostawy, jeśli wszystko dobrze pójdzie już w przyszłym roku – wzbogaci się o dużą liczbę najnowocześniejszych w tej chwili na świecie (...) czołgów Abrams – powiedział Jarosław Kaczyński.

– To są czołgi supernowoczesne, które są w stanie dokonywać różnego rodzaju manewrów, a także prowadzić walkę, w tym prowadzić ogień, z ogromną precyzją, ogromną skutecznością. To jest, można powiedzieć, nowa jakoś jeśli chodzi o uzbrojenie wojsk lądowych – powiedział.

–My stosujemy zasadę, że kto chce pokoju, ten musi szykować się do wojny. Otóż, chcemy pokoju, ale w razie nieszczęścia nasza obrona będzie mocniejsza – dodał wicepremier.

Polska kupi 250 najnowocześniejszych czołgów M1A2 ABRAMS SEPv3.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy