KGP zaprasza na wirtualny spacer. Noc muzeów razem z policją

Artykuł
KGP zaprasza na wirtualny spacer po historii policji (zdj. ilustracyjne)
Facebook/Policja Polska

Już po raz siódmy Komenda Główna Policji będzie brała udział w „Nocy Muzeów”. Tym razem spotkanie tej wyjątkowej nocy będzie miało nieco inny przebieg niż do tej pory. Ze względu na ograniczenia epidemiczne policja proponuje wirtualny spacer po Muzeum Historii Polskiej Policji – poinformowało w czwartek Biuro Komunikacji Społecznej KGP.

- Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć z pewnością będzie możliwość zobaczenia eksponatów należących do Komendy Głównej Policji oraz tych użyczonych z prywatnych zbiorów. Będziecie mogli zobaczyć m.in.: repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, krzesło do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz zestaw do badań daktyloskopijnych, które to wykorzystywane były przez policjantów Policji Państwowej, czy też największy eksponat pod względem gabarytowym, który znajduje się w muzeum – oryginalną łódź z ubiegłego wieku, będącą na wyposażeniu Komisariatu Rzecznego Policji – zaznacza biuro na stronach internetowych policji.

Wystawa policyjnego lotnictwa

KGP przypomina, że obecnie w muzeum prezentowana jest wystawa czasowa poświęcona policyjnemu lotnictwu – w tym m.in. fotografie przedstawiające policyjne samoloty podczas szkoleń, akcji prewencyjnych czy pierwszych podniebnych lotów. „Ciekawostką dla pasjonatów historii Policji z pewnością będzie również możliwość zajrzenia do zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józefa Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej” - dodaje biuro.

Policja proponuje również zwiedzanie obiektów Komendy Głównej Policji, które na co dzień dostępne są jedynie dla nielicznych. „Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak współcześnie wygląda gabinet Komendanta Głównego Policji lub salę, w której odbywają się najważniejsze narady kierownictwa polskiej Policji, czyli salę im. Generałów Polskiej Policji, to koniecznie bądźcie z nami” - zaznacza biuro.

Noc Muzeów odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 maja br. Od godziny 18 będzie można zwiedzać wirtualne Muzeum Historii Policji na jej profilach społecznościowych: facebookuinstagramie i yuotubie.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy