Już w najbliższą sobotę jedyny w swoim rodzaju Bałtycki Maraton Brzegiem Morza!

Portal TV Republika, wch 25-08-2023, 15:15
Artykuł
Urząd Morski w Gdyni

26 sierpnia tradycyjnie odbędzie się XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza oraz XII Bałtycki Bieg Dzieci Brzegiem Morza. Trasa maratonu w całości jest poprowadzona po plaży, co pozwoli uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie.

Start i meta usytuowane będą na plaży, na wysokości Domu Zdrojowego, a biuro zawodów w Latarni Morskiej (wejście na plażę nr 50) - czynne 25.08 w godz. 18.30-21.00 oraz w dniu zawodów 26.08 w godz. 7.00- 8.15.

Dekoracja zwycięzców będzie miała miejsce na scenie w Porcie Jastarnia około godziny 16.00, w tym czasie do portu dopłyną również uczestnicy XII Bałtyckich Regat o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Organizatorami wydarzeń są - Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz Liga Morska i Rzeczna. Niezmiennie, co roku biegi wspierają partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Miasto Władysławowo, Morski Oddział Straży Granicznej, Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, The North Event, KONSAL sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji Władysławowo. Swój udział mają również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jastarni oraz UKS Delfin Jastarnia.

Sukces imprezy biegowej to przede wszystkim zasługa wielu sponsorów, między innymi Sponsora Głównego - Hotelu Bryza w Juracie oraz Hotelu Dom Zdrojowy Resort&Spa w Jastarni, którzy są z nami od pierwszej edycji wydarzenia. W tym roku wspierają nas również: Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego „Aquaprojekt,” Sp. z o.o., Baltic Hub, Best Western Hotel Jurata, Chipolbrok S.A., Matbet, SKS Surfingowy Klub Sportowy, Port Gdańsk, Przedsiębiorstwo Comal Sp. z o.o., Polski Rejestr Statków oraz Hotel Lido w Juracie.

Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania!

Źródło: Urząd Morski w Gdyni

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy