„Już niedługo” w TV Republika. Zapraszamy już dzisiaj o godz. 21:25

Artykuł
Fot. Pixabay/JStolp

15 marca 2012 roku ponad pięć tysięcy Polaków przybyło do Budapesztu, aby podczas węgierskiego święta narodowego, wyrazić solidarność dla zmian, jakich dokonuje prawicowy rząd Victora Orbana.

Nasze wsparcie zbiegło się w czasie z falą szykan i gróźb ze strony polityków Unii Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji finansowych, przeciwnych śmiałym, węgierskim reformom.

Film „Już niedługo” jest zapisem chwil spędzonych w Budapeszcie, gdzie niemal każdy uczestnik „Wielkiego wyjazdu na Węgry”, doświadczył niezwykłej serdeczności i wielu gestów przyjaźni ze strony naszych Braci Węgrów. Twórcy filmu starali się oddać atmosferę święta wolności, jakim cieszyli się w tamtych dniach Węgrzy. Dlatego tytuł filmu jest wyrazem nadziei, że wkrótce także Polacy doświadczą podobnych przemian w swojej Ojczyźnie.

Tegoroczny IX Wielki Wyjazd na Węgry organizowany przez Kluby Gazety Polskiej odbędzie się w dniach 21-24 października. Obecna edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, są jeszcze jednak miejsca aby zgłosić się i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. W tej sprawie prosimy o kontakt z organizatorami.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy