„Już niedługo” w TV Republika. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19:10
15 marca 2012 roku ponad pięć tysięcy Polaków przybyło do Budapesztu, aby podczas węgierskiego święta narodowego, wyrazić solidarność dla zmian, jakich dokonuje prawicowy rząd Victora Orbana.
Nasze wsparcie zbiegło się w czasie z falą szykan i gróźb ze strony polityków Unii Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji finansowych, przeciwnych śmiałym, węgierskim reformom.
Film „Już niedługo” jest zapisem chwil spędzonych w Budapeszcie, gdzie niemal każdy uczestnik „Wielkiego wyjazdu na Węgry”, doświadczył niezwykłej serdeczności i wielu gestów przyjaźni ze strony naszych Braci Węgrów. Twórcy filmu starali się oddać atmosferę święta wolności, jakim cieszyli się w tamtych dniach Węgrzy. Dlatego tytuł filmu jest wyrazem nadziei, że wkrótce także Polacy doświadczą podobnych przemian w swojej Ojczyźnie.
Najnowsze
Antetokounmpo zmienia klub po 13 latach. Sensacyjny ruch w NBA
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”