Już dziś gala wręczenia nagród Strażnik Pamięci. Wśród laureatow prof. Wojciech Roszkowski i Ordo Iuris

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
pexels.com/Andrea Piacquadio

W pawilonie wystawowym Foksal Stowarzyszenia Architektów Polskich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody Strażnika Pamięci. To ósma edycja tego wydarzenia. Relacja wideo z gali dostępna będzie na portalu DoRzeczy.pl od godz. 20.

Nagrody Strażnika Pamięci 2020 przyznano w trzech kategoriach – Mecenas, Instytucja i Twórca. Wręczono także nagrodę specjalną portalu DoRzeczy.pl oraz nagrodę Instytutu Felczaka.

W kategorii "Twórca" nagrodę otrzymał prof. Wojciech Roszkowski za całokształt twórczości. Jerzy i Barbara Kłaputowie zostali nominowani za serię wystaw w muzeach w tym za wystawę o Pileckim w Berlinie. Z kolei Jacek Komuda Otrzymał nominację za serię historyczną "Hubal", "Westerplatte" i "Wizna".

Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris otrzymał nagrodę w kategorii "Instytucja". Wyróżnienie zostało przyznane za roztropne działania na rzecz obrony tradycyjnych, polskich wartości. Pozostali nominowani to Fundacja Wolność i Demokracja za organizację biegu "Szlakiem Wilczym" oraz wydawnictwo Biały Kruk za serię książek wspierających patriotyzm.

W kategorii "Mecenas" nagrodzono PGE za projekt "Tablice Pamięci". Nominowano również PKN Orlen oraz PGNiG.

Nagrodę specjalną portalu DoRzeczy.pl otrzymało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt "Kultura w sieci".

dr Judit Varga, minister sprawiedliwości Węgier również otrzymała nagrodę specjalną Strażnik Wartości - CUSTOS VIRTUTUM" przyznawaną przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Relacja wideo z gali oraz więcej materiałów dostępne będą na portalu DoRzeczy.pl od godz. 20.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy